Repræsentanter fra årgange


1923 Ingeborg Olsen, Roskilde og Erik Dahlsgaard, Lem.

1924 Søster Galmstrup, og Ejnar Rasmussen.

1925 Rigmor Trier Hansen og Ejnar Jørgensen

1926 Herdis Skåning og Johannes Quist.

1927 Aase Højer og Laurits Madsen.

1928 Nanna Haunch og Karl Lindegaard.

1929 Litten Krohn og Kristian Rasmussen.

1930 Ester Skriver og Thomas Skovgaard.

1931 Ellen Bækhøj og Ole Roos.

1932 Karen Margrethe Trier og Johannes Madsen.

1933 Kirstine Sørensen og Kristian Thorup Pedersen.

1934 Johanne Pedersen og Ivar Mohr.

1935 Inger Viking og Harry Petersen.

1936 Ester West Hansen og Ove Petersen.

1937 Tilla Rishøj og Thorvald Gade.

1938 Maria Spanggaard og Sigurd Bendtsen

1939 Karen Schmidt, Århus og Henry Jørgensen, Kollerup.

1940 Inga Pedersen, Vejle og Niels Frøkjær.

1941 Lis Andersen, København og Kaj Lundby, København.

1942 Anna Gedelykke, Vinde og Børge Hermansen, Gråsten.

1943 Ketty Magnusson og Arne West Hansen .

1944 ?

1945 ?

1946 Gerda Hansen og Ole Olsen.

1947 Gudrun Kappel, Sønderborg og Hans Søvsø Hansen.

1948 ?

1949 Jytte Parliin, Roskilde og Ib Petersen, Horsens

1950 Jytte Parliin, Roskilde og Poul Hansen, Høve.

1951 Marie Sørensen, Skælskør og Poul Søndergaard, Borris.

1952 Bente Dalgaard Madsen, Grenå og Arne Kofoed, Lobbæk.

1953 Else Jensen, Slagelse og Knud Gregersen, Thisted.

1954 Inga Pederseen Aistrup og Gunnar Madsen, Allesø.

1955 til 1971 og 1974 – 1979 mangler.

1972 Bodil Lisby og Holger Vestergaard.

1979 Lisbeth Hårbøl og Egon Nielsen.

1980 Ida Gyde Christensen og Peter Schomacher.

1981 Lisbeth Pedersen og Ove Søndergaard

1982 Pia Engstrøm og Ole Krogslund Jespersen.

1983 Gitte Nielsen og Jens Junkersen

1984 Kirsten Refshauge og Poul Henning Jørgensen

1985 Maria Andresen og Søren Nissen

1986 Kirsten Sand Højen og Niels Ejersbo Hansen

1987 Eva Gaardsdahl og Uffe Holst

1988 Lisbeth Nielsen og Bjarne Stenhøj Hansen

1989 Dorte Jarbøl og Peter Kraach

1990 Bodil Pedersen og Torben Kjeldsen

1991 Ellen Bollerup og Anders Ølgaard Buhl

1992 Mette H. Nielsen og Bruno Skibbild Christensen

1993 Mette Bollerup og Ulrik Thomsen

1994 Sonja Eriksen og Per Christensen

1995 Mette Goul Pedersen og Bo Halm Andersen

1996 Marianne Jepsen og Jesper Hvid Nielsen.

1997 Trine S. Larsen og Bent Domino.

1998 Anja Krab og Peter Otto Thomsen

1999 Lenette Vad Sørensen og Jacob Venø.

2000 Larke Rau og Stefan Jensen

2001 Else Larsen og Jakob B. Skou

2002 Sanne Maj og Jacob Madsen

2003 Marlene C. Jørgensen og Christian Skårup.

2004 Mette Madsen og Lars Bliksted

2005 Anneli Friis Christensen og Morten Vestergaard

2006 Heidi Rask Frøkiær og Jesper Arnth.

2007 Signe Asferg Andersen, Vejen og Søren Barlslund Pedersen, Haslev.

2008 Marianne Lundsby Kristensen, Bøvling og Martin Tofting Kristensen, Årre

Elevforeningen vedtog nye vedtægter ved elevmødet 23. maj 2009.

Fra 2009 er repræsentanterne valgt for 2 år og har stemmeret.

2009 Berit Madsen, Nr. Åby og Kenneth H. Christiansen, Borris.

2010 Maria Lundsby Jensen, Valby og Rene Hovedskov Larsen Ringsted

2011 Tanja Mazur, Viby og Anders Larsen, Middelfart.

2012 Maja Lykke Christiansen, Skjern og Bue Jul Jørgensen, Odense C.

2013 Mie Pommer Hansen, Vedbæk og Mads Hennecke Clausen, Tarm

2014 Katrine Engelund Brøns, Odense C. og Morten B.H. Kristensen, Aarup

2015 Nicoline Bebe Rasthøj, Odense NV og Kristian Damgaard, Store Heddinge